1 383 razy czytano

Starty RyTMowiczów 2-3 kwietnia 2016

Weekend 2-3 kwietnia był bogaty w starty członków grupy biegowej "Rozbiegamy to Miasto". Cieszyn, Tychy, Dębno i Warszawa to miejsca gdzie zawodnicy w koszulkach Czechowickiego RyTM-u zostawili swój ślad na tablicach wyników.

W sobotę 2 kwietnia na linii startu w Parkrun w Cieszynie ustawili się Sylwia Klimek-Karas i Bartosz Filapek.  Zawody na dystansie 5km były zaliczane do Towarzyskiego Rankingu Międzyklubowego co dodatkowo mobilizowało do walki o jak najlepszy wynik. Sylwia ukończyła bieg z czwartym czasem wśród kobiet – 25:46, a Bartosz z czasem 23:51 zajął 37 miejsce na 82 sklasyfikowane osoby.

3 kwietnia nasi zawodnicy pojawili się w Dębnie, Warszawie i Tychach

Maraton Dębno w 43 odsłonie to najstarszy maraton w Polsce.  Z dystansem 42km 195m zmierzyli się Marcin Grzywacz (3:02:11 – rekord życiowy) miejsce 64 na 2100 sklasyfikowanych, Dariusz Pamuła(4:16:23) miejsce 1369/2100 oraz Robert Gawlak (4:28:41) miejsce 1603/2100.

11 PZU Półmaraton Warszawski, który jest największą imprezą biegową w kraju był miejscem walki z czasem Andrzeja Sakrajeckiego i Remigiusza Sakrajeckiego. Na mecie pojawiło się 12 736 uczestników. Czechowiczanie poprawili swoje wyniki sprzed roku oraz rekordy życiowe na dystansie półmaratonu: Remigiusz ukończył bieg z czasem 1:36:14 na 1580 miejscu, a Andrzej z czasem 1:38:36 był 1954 osobą przekraczającą linię mety.

25 edycja Perły Paprocan w Tychach była miejscem zmagań Krystiana Kupczewskiego, Krzysztfa Hajduka oraz Wojciecha Szulca. Trasa biegu wiedzie dookoła Jeziora Paprocańskiego a wyjątkowość imprezy stanowi fakt, że to zawodnik decyduje jaki dystans pokona – od 7km co stanowi jedno okrążenie aż po długość maratonu. Krystian, który przebiegł 3 pętle zaliczył dystans półmaratonu z czsem 1:45:56, 3 pętle zaliczył również Krzysztof z czasem 2:07:39, natomiast Wojtek dołożył jedną pętlę więcej i dystans 28km pokonał z czasem 2:39:22.

Wszystkim RyTMowiczom serdecznie gratulujemy!