1 504 razy czytano

Starty RyTMowiczów 25-26 czerwca 2016

Długodystansowy weekend

24-26.06 Stumilak Zawoja – Bielsko-Biała

Stumilak to pierwszy w Polsce górski bieg na dystansie ok 100 mil i przewyższeniu ponad 9000 m poprowadzony w dużej części pograniczem polski-słowackim z Zawoi do Bielska- Białej. Po drodze zawodnicy pokonali m.in. Babią Górę, Pilsko, Oszusta, Wielką Rycerzową, Wielką Raczę, Ochodzitą, Baranią Górę, Skrzyczne i Klimczok a limit czasu to 48 godzin.

Adam Prończuk, który zmierzył się z tą trasą uzyskał czas 43h59:00 i zajął 5 miejsce na 8 zawodników krzyrzy przekroczyli linię mety (wystartowało 28 śmiałków).

26.06 Ustroński Bieg 66 Dookoła Doliny Wisły

W niedzielę 26 czerwca o godzinie 6:00 z ustrońskiego rynku wystartowało 59 zawodników Ustrońskiego Biegu 66 Dookoła Doliny Wisły na trasę o długości 64 kilometrów i przewyższeniu ponad 2800 metrów

Henryk Małysz uzyskał czas 8h19:29:71 i zajął 16 miejsce na 59 sklasyfikowanych zawodników na tym dystansie.

Warto zaznaczyć, że jest to już drugi bieg ultra Henryka w tym miesiącu. 11 czerwca brał udział w Ultra Sky Marathon 3x Babia Góra, gdzie po 70km zajął 10 miejsce na 31 sklasyfikowanych a czas jaki uzyskał to 13h37:59:85