1 343 razy czytano

Starty RyTMowiczów 20 marca 2016

20 marca tą datę wpisaną mieli RyTMowicze planujący start w Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego.

XVII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” bo tak brzmiała pełna nazwa zawodów stanowiła nie lada wyzwanie dla biegaczy. Trasa wokół Jeziora Żywieckiego położonego na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego jest mocno pofalowana z licznymi podbiegami a na temat słynnej ”ściany” na ok. 18km wśród biegaczy niejednokrotnie krążą opowiadania jak potrafi dać się we znaki.

Metę zawodów przekroczyło 2244 biegaczy, najlepiej z RyTMowiczów zaprezentował się Jan Wróblewski , który z czasem 1:20:16 zajął 29. miejsce OPEN i 12. w kategorii wiekowej, był On również ”Peacemakerem” dla startujących zawodników którzy chcieli osiągnąć czas 1:20:00. Kolejnymi grupowiczami na mecie byli: Kamil Lisicki z czsem 1:23:42, który zajął 53 miejsce i 13 w kategorii wiekowej, Krzysztof Gandzel z czasem 1:23:55 uplasował się na 57 pozycji (17 miejsce w kat. wiekowej), Andrzej Sladeczek 1:29:15, Krzysztof Hajduk 1:35:05, Tomasz Kapuśnik 1:41:23, Paweł Kapuśnik 1:42:15, Dorota Jonkisz 1:46:16 – 3. miejsce w kategorii wiekowej, Paweł Stolarski 1:54:36, Krystian Potwora 2:04:11 oraz Przemysław Janusz 2:20:03.